Hlavní navigace

Intel zařízl svoji divizi chytrých brýlí

Sdílet

Pavel Kreuziger 19. 4. 2018

Intel totiž potvrdil, že má v plánu uzavřít svoji divizi s názvem New Devices Group (NDG), která na zařízení pracuje. Tato divize byla založena v roce 2013 s cílem vývoje fitness trackerů a chytrých brýlí právě včetně Vauntu. Tyto brýle měly mít v obroučkách zabudovaný laserový projektor, který svoje světlo směřoval z čočky na sítnici uživatele. Červený, monochromatický obraz o velikosti 400 x 150 pixelů by byl viditelný jen tehdy, když by se uživatel podíval směrem k pravému dolnímu rohu svého zorného pole, kde by byly zobrazeny notifikace, textové zprávy a navigační informace.

Zprávu o uzavření divize jako první podal portál The Information. Tento krok Intelu pak pravděpodobně povede k propouštění – tým divize v současnosti tvoří okolo 200 lidí. Ve svém vyjádření pro server The Verge Intel ze svého rozhodnutí vinil „dynamiku trhu.“

Podle některých zdrojů Intel sháněl partnera se zkušenostmi v oblasti maloobchodu, který by jeho brýle přinesl na trh, ale zdá se, že zkrátka nebyl dostatečný zájem. Brýle Vaunt sice vypadaly slibně, ovšem je možné, že oslovené společnosti měly pocit, že by o ně v jejich současném stádiu vývoje příliš velký zájem nebyl, a to zejména v případě, kdy by nesly vysokou cenovku.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?