Hlavní navigace

Intel vydal desktopové čipy Core 8. generace

25. 9. 2017

Sdílet

Zlatým hřebem večera byl bezesporu 6jádrový čip Core i7-8700K, který disponuje 12 vlákny a podle výrobce jde o nejlepší herní čip všech dob. Kromě toho Intel „vytunil“ i sérii Core i5, která nově taktéž obsahuje šestijádrové komponenty, a sérii Core i3, která také vůbec poprvé disponuje čtyřmi jádry.

Objednávky na nové čipy začnou 5. října a k zákazníkům by se první kusy měly začít dostávat ještě v průběhu čtvrtého čtvrtletí. Procesory by měly být součástí řady „Coffee Lake“, ačkoliv představitelé Intelu tento termín přímo nepoužili.

Výše zmíněný Core i7-8700K přidá dalších 25 procent snímků k titulu Gears of War 4 od Microsoftu (v porovnání se 4jádrovým a 8vláknovým Core i7-7700K sedmé generace. Multitasking pak má být podle slov zástupců Intelu dokonce o 45 procent rychlejší.

Intel v rámci večera uvedl celkem šest čipů, které řadí do série „14 nm++“, jež v sobě kombinuje vylepšený design s drobnými procesními vylepšeními. Dva modely jsou řady Intel Core i3, dva Core i5 a dva Core i7, přičemž kousky v jednotlivých řadách se navzájem liší především taktovací frekvencí.

Zdroj: PCWorld.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).