Hlavní navigace

Intel uvedl úsporné procesory Pentium Silver a Celeron

12. 12. 2017

Sdílet

Dnes ve své strategii pokračuje uvedením řady Pentium Silver, určené pro základnější a tedy i levnější procesory, které jsou založeny na architektuře „Gemini Lake“, a to společně s nejnovějšími procesory Celeron.

K novým CPU se řadí jeden procesor Pentium Silver a dva Celerony, přičemž každý z nich má svou mobilní a desktopovou variantu. Začneme-li u nejméně výkonných řešení, pak tu máme mobilní Celeron N400 se dvěma jádry a dvěma vlákny s maximální frekvencí 2,6 GHz. Intel UHD Graphics 600 má dynamickou frekvenci 650 MHz. Desktopová varianta Celeron J4005 se dočkala nárůstu taktovací frekvence na 2,7 GHz a 700 MHz pro integrovanou grafiku.

Všech šest nových CPU spolupracuje s dvoukanálovou pamětí na 2 400 MHz a každý z nich má 4 MB cache. Celeron N4100 dosahuje jen 2,4 GHz, má ale čtyři jádra a vlákna. Následuje Pentium Silver N5000 s taktem 2,7 GHz.

Intel Pentium a Celeron jsou určeny pro využití v počítačích pro každodenní úkoly, nikoliv pro pracovní zátěže s vysokými požadavky. Na rozdíl od CPU Pentium Gold nemají Pentium Silver a Celeron hyperthreading, nicméně to by mělo být vyvážené příznivými cenami.

Novinkou v této řadě je technologie displeje zvaná „Local Adaptive Contrast Enhancement“ (LACE), která má umožnit lepší viditelnost u displejů například na přímém slunečním světle.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).