Hlavní navigace

Intel uvádí na trh konfigurovatelný procesor Intel Atom

Sdílet

Čestmír Žák 28. 11. 2010

Intel oznámil, že uvede na trh konfigurovatelnou řadu procesorů Intel Atom E600C, která bude postavena na bázi procesoru Intel Atom E600 (dříve pracovně nazývaného Tunnel Creek) společně s FPGA Altera. Projektové změny je díky této novince možné řešit bez komplikovaných hardwarových změn, což podle Intelu povede k nižším nákladům na vývoj. Díky integraci dvou prvků v jeden celek nabízí nový procesor úsporu místa na základní desce, jednodušší výrobu a jednotnou podporu.

Řada procesorů Intel Atom E600C je postavena na architektuře Intel a výrobcům originálního zařízení nabízí možnosti integrovat do svých produktů širokou škálu standardních i uživatelsky definovaných I/O rozhraní, například vysokorychlostní konektivitu, různá paměťová rozhraní a urychlovače, které budou reagovat na vyvíjející se potřeby trhu s integrovanými systémy.

Řada procesorů Intel E600C se dodává s rozšířenou sedmiletou výrobní podporou. Díky tomu se nové procesory hodí pro takové segmenty, jako jsou například průmyslové stroje, přenosná lékařská zařízení, komunikace, oblečení, optické systémy, zařízení pro protokoly přenosu hlasu přes internet, výkonné programovatelné logické řadiče nebo integrované počítače.

Procesory Intel Atom E665CT, E645CT, E665C a E645C, dříve označované „Stellarton“, budou k dispozici během příštích šedesáti dní. Modely E625CT a E625C budou uvedeny na trh v prvním kvartálu roku 2011. Ceny se pohybují od 61 do 106 dolarů při 1000 odebraných kusů.

Našli jste v článku chybu?