Hlavní navigace

Intel si patenty společnosti NVIDIA cení až na 1,5 miliardy dolarů

12. 1. 2011

Sdílet

Americké společnosti Intel a NVIDIA v pondělí uzavřely dohodu týkající se vzájemného zpřístupnění patentů a mimosoudního vyrovnání. Touto dohodou uzavřeli obě zúčastněné strany soudní spor táhnoucí se již od roku 2009, kdy Intel žaloval společnost NVIDIA, jíž vypršela licenční smlouva na výrobu čipů podle technologií Intelu. Spor znemožnil NVIDII pokračovat ve výrobě čipových sad pro Intel.

Jak obě společnosti uvádějí ve svých tiskových zprávách, Intel díky nové smlouvě nabude přístup k technologiím NVIDIE v plném rozsahu, zatímco NVIDIA nezíská dispozici k některým klíčovým patentům Intelu, mezi nimiž figurují procesory x86, flash paměti a některé chipsety.  Součástí smluvních podmínek bylo tedy také mimosoudní vyrovnání ve výši 1,5 miliardy amerických dolarů, kteroužto částku Intel zaplatí NVIDII v průběhu příštích pěti let.

„Tato dohoda ukončuje soudní spor mezi oběma společnostmi, zajistí patentový mír a pokračující svobodu v návrhu produktů,“ sdělil v tiskové zprávě společnosti Intel její viceprezident Doug Melamed.  „Smlouva rovněž umožní oběma zúčastněným stranám zaměřit své snahy na vývoj nových a inovativních produktů.“

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).