Hlavní navigace

Intel představil výukový Classmate PC

Sdílet

Čestmír Žák 13. 1. 2009

intel classmateNový design, založený na technologiích společnosti Intel, dovoluje okamžitě změnit tvar standardního počítače na tablet s dotykovým displejem. Otočení displeje o 180 °, rotační kamera a dotykový displej umožňují přirozenou interaktivitu práce při výuce. Změny v designu byly provedeny na základě průzkumů mezi studenty a učiteli v rámci pilotních programů a na základě výsledků etnografických studií. 

Nové, kombinované Classmate PC budou na trhu k dispozici současně s původním provedením, využívaným v rámci národního programu portugalské vlády nazvaného Magalhães Initiative (Magellan). Magalhãesova iniciativa je jedním z nejkomplexnějších vzdělávacích technologických programů na světě. Jejím cílem je poskytnout počítače pro výuku žákům základních škol.

Na využití modelu ve vlastních podmínkách již s Portugalci spolupracuje například Venezuela. Iniciativa přesně odráží rozsah programů cílených pro Intel Learning Series. Intel dále zveřejnil informace o spolupráci s portugalským výrobcem OEM, firmou JP Sá Couto a místní vývojářskou společností CEIIA. Cílem je navrhnout nový typ počítače Magalhães PC s funkcionalitami, reagujícími na specifické potřeby Portugalců (rozšířené možnosti psaní a čtení, větší displej, větší paměťová kapacita nebo doplňkové možnosti připojení 3G a WiMAX). Novinky budou nabízeny jako doplněk současných řešení v rámci programu Magalhães.

Classmate PC

classmate PCÚčelově navržené netbooky založené na architektuře Intel s využitím procesoru Intel Atom představují cenově dostupné a přitom plně funkční počítače podporující řadu studijních aplikací. S ohledem na potřeby studentů jsou tyto počítače malé a lehké, aby je snadno mohly přenášet i děti. Jejich součástí je voděodolná klávesnice a jsou dobře přizpůsobeny přenášení třeba ve školní aktovce, takže snesou i hrubší zacházení, například nárazy, otřesy či občasné pády. V režimu tabletu nabízí otočný studentský počítač funkci „ignorování dlaně“, která dětem umožňuje přirozenější psaní s dlaní položenou na dotykovém displeji. Dále také obsahuje vzdělávací software a aplikace od výrobců softwaru a obsahu, kteří se účastní programu Intel Learning Series.

Intel Learning Series

Studentské počítače s procesory Intel jsou součástí iniciativy Intel Learning Series, která nabízí cenově dostupné a ucelené řešení vyvinuté ve spolupráci s výrobci a poskytované studentům prostřednictvím rozsáhlé prodejní sítě. Více než 100 výrobců softwaru a hardwaru, poskytovatelů vzdělávacích služeb a také prodejců spolupracuje se společností Intel na vývoji ucelené infrastruktury pro podporu Classmate PC. Místní výrobci jako CTL, Equus a M&A ve Spojených státech amerických, MDG v Kanadě, CMS ve Velké Británii, NEC ve Francii, Olidata v Chile, ASI v Austrálii a Hanvon v Číně budou ve svých zemích nabízet nové Classmate PC. Tyto počítače doplňují stávající přístroje, které jsou prodávány na celém světě.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).