Hlavní navigace

Intel představil novou generaci procesorů Atom s integrovanou grafikou

Sdílet

Adam Šoltys 25. 12. 2009

Nová generace procesorů Intel Atom Pine Trail

Intel splnil své sliby z předešlých měsíců a uvedl na trh novou generací procesorů Intel Atom, které budou vybaveny nově i integrovanou grafickou kartou. Hned na začátku ledna by se tak měla na trhu objevit mobilní zařízení s jedním z trojice nových Atomů.

Integrování grafického čipu přímo do procesoru má výrazně snížit spotřebu energie, která by dle Intelu mohla být nižší až o 20 %. Zároveň mají také klesnout náklady na výrobu procesoru Atom a tím i jeho pořizovací cena.

Nejúspornějším z nových procesorů Intel Atom řady Pine Trail má být model N450, jenž kmitá na frekvenci 1,66 GHz, disponuje 512 KB pamětí cache a tabulkovým příkonem 5,5 W. Oproti tomu D410 z řady Pine Trail má téměř dvakrát vyšší příkon, za to však podporuje operační paměti DDR2-800 (zatímco N450 pouze DDR2-667).

Intel chce s novou generací svých Atomů prorazit i na jiné segmenty trhu než je ten s netbooky. Má jim k tomu pomoci především třetí, nejsilnější Intel Atom D510 z řady Pine Trail. Ten je totiž vybaven dvěma jádry o frekvenci 1,66 GHz, 1MB pamětí cache a přitom jeho příkon činí pouze 13 W. Díky tomu by mohl být dobře využitelný i v silnějších a větších noteboocích.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).