Hlavní navigace

Intel otevírá Software Apps Store a nabízí nové čipy Intel Atom

16. 9. 2010

Sdílet

Vzhledem k tomu, že dle dostupných prognóz v blízké budoucnosti se k internetu připojí miliardy nových zařízení, Renee Jamesová, viceprezidentka a generální manažerka divize Intel Software and Services Group, a Doug Davis, viceprezident a generální manažer Embedded and Communications Group, hovořili o expanzi těchto procesorů do oblastí s vysokým tempem růstu, jako jsou netbooky, tablety, CE, integrované aplikace a inteligentní telefony.

Renee Jamesová během své prezentace v sanfranciském Moscone Center nastínila, jak úzce integrovaný a optimalizovaný software nabídne novou úroveň výkonu, a to spolu s novými funkcemi. Rovněž poukázala na nutnost vytvářet inovativní uživatelské zážitky od osobních počítačů přes inteligentní telefony po tablety a automobily plus řadu dalších spotřebitelských zařízení připojených k internetu.

IDF 2010

Viceprezidentka Jamesová zdůraznila, že je třeba, aby uživatelé mohli mezi jednotlivými operačními systémy bez problémů přecházet, a představila nové středisko Intel AppUp. Toto centrum nabízí jak bezplatné, tak placené aplikace pro zábavu, sociální sítě, hry i pro vytváření obsahu. Všechny tyto aplikace jsou optimalizované pro mobilitu a velikost displeje netbooku. Intel AppUp chce uživatele inspirovat k tomu, aby zkoušeli nové aplikace, proto nabízí taková řešení, díky nimž si uživatel může aplikaci před koupí nejprve vyzkoušet zdarma. Zákazníci poté často sáhnou po aplikacích, které by je jinak třeba nenapadlo koupit.

Ve své prezentaci Renee Jamesová upozornila na Intel AppUp Developer Program. Ten byl navržen tak, aby podporoval aplikace pro koncové uživatele a poskytoval nové tržní příležitosti pro nezávislé vývojové a softwarové firmy, které mohou profitovat z programů, jako je Intel Million Dollar Development.

Doug Davis ve své prezentaci představil tzv. Tunnel Creek, novou řadu procesorů Intel Atom E600 SoC, navrženou speciálně pro integrované aplikace, jako jsou infotainmentové aplikace pro automobily, zařízení pro inteligentní síť a IP telefony. SoC integruje v čipu další funkce a obsahuje otevřený interkonekt, který dodává zařízení větší flexibilitu. Davis rovněž představil procesor Intel Atom CE4200, dříve kódově označovaný Groveland. Jeho cílem je zajistit integraci TV a internetu.

SoC obsahuje podporu 3D a možnost šifrování H.264, kterou lze využít pro synchronizaci mezi spotřební elektronikou a přenosnými zařízeními. Stejně tak podporují vstupní stream, takže je možné s jejich pomocí projektovat efektivní aplikace pro brány.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).