Hlavní navigace

Intel na MWC: Ještě mobilnější

Sdílet

Pavel Kreuziger 28. 2. 2013

Mezi nejčerstvější inovace od Intelu patří zejména nová SoC platforma postavená na dvoujádrovém 32 nm procesoru Atom (Clover Trail+). Mobilní uživatelé se díky ní mají dočkat ještě plynulejšího surfování na internetu, sledování filmů ve Full HD rozlišení či spouštění a provozování náročnějších aplikací.

Dvoujádrové procesory Intel Atom (vyráběné pod kódovými označeními Z2580, Z2560 a Z2520) jsou k dispozici ve frekvencích až 2,0, 1,6 a 1,2 GHz. Tyto procesory podporují technologii Hyper-Threading, která zvyšuje efektivitu jednotlivých jader. Součástí procesorů je i engine Intel Graphics Media Accelerator.

Mezi další novinky Intelu představené v Barceloně patří čtyřjádrový Atom SoC (Bay Trail), což bude po uvedení na trh (plánovaném na Vánoce 2013) nejvýkonnější procesor Atom všech dob. Ve srovnání se současnými procesory pro tablety získají uživatelé s Bay Trail dvojnásobný výpočetní výkon. Díky této technologii budou moci mít mobilní zařízení pouhých 8 mm tloušťku i delší výdrž baterie.

Zdroj: TZ Intel

Intel Z2580

Našli jste v článku chybu?