Hlavní navigace

Instagram spustil označování uživatelů ve fotografiích

6. 5. 2013

Sdílet

Služba Instagram již více než rok a půl vlastněná společností Facebook také přidává oblíbenou funkcí největší sociální sítě, a sice označování osob ve fotografiích. Funkce je dostupná v nových verzích aplikací pro iOS a Android a funguje podobně jako její protějšek z Facebooku. Současně dává Instagram uživatelům jistou míru kontroly nad tím, jaký obsah se objevuje na jejich profilech.

Označovat osoby (či cokoliv jiného) může pouze uživatel, který fotografii nahrál. Pakliže si nepřejete, aby se fotografie, na nichž vás označí jiný uživatel, ihned zobrazily na vašem profilu, můžete si v nastavení zapnout ruční přidávání (volba Přidat ručně).

Instagram na svém blogu zdůvodňuje spuštění nové vlastnosti tím, že doposud mohli uživatelé pomocí Mapy fotek popsat pouze to, kde byla fotografie pořízena, případně pomocí hashtagů specifikovat, co se na fotografii nachází. Nyní se středem pozornosti stanou právě sami uživatelé. Obrázky, na nichž jste označení, naleznete v nové sekci „Fotky s vámi“. Ta bude pro cizí návštěvníky profilu veřejně dostupná od 16. května.

Prohlédněte si také krátké demonstrační video.

 

Zdroj: Blog.instagram.comHelp.instagram.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).