Hlavní navigace

InDesign CS5 podporuje přechod na digitální publikování

20. 4. 2010

Sdílet

InDesign CS5 podporuje přechod na digitální publikování

 

Společnost Adobe představuje program Adobe InDesign CS5, novou verzi svého softwaru pro sazbu stránek, který uživatelům umožňuje distribuovat rozvržení stránek pro tisk, online a na mobilní přístroje. InDesign CS5 umožňuje návrhářům vytvářet digitální dokumenty s využitím jejich stávajících zkušeností. Přímo při práci v programu InDesign mohou nyní uživatelé přidávat zvukové soubory MP3, video, interaktivitu nebo animace bez použití časové osy nebo programování a vytvářet interaktivní dokumenty pro platformu Flash.

Rozvržení stránek z programu InDesign CS5 lze distribuovat na řadu bezdrátových zařízení od přenosných počítačů až po mobilní telefony. Vylepšená podpora pro standardní formát souboru EPUB umožňuje distribuci e-knih na taková čtecí zařízení, jako je Reader od Sony, nook firmy Barnes and Noble a tablety, včetně přístroje Apple iPad, s větší kontrolou nad seřazením a styly obsahu.

Služba Adobe CS Review umožňuje uživatelům vytvářet a sdílet korektury dokumentů online přímo z programu InDesign CS5. Kolegové nebo klienti mohou přidávat poznámky s použitím webového prohlížeče se zahrnutými nástroji pro anotace a jejich připomínky lze prohlížet v kontextu rozvržení stránky v programu InDesign, což podle autorů aplikace usnadňuje spolupráci. Služba Adobe CS Review je součástí nové sady pěti online služeb Adobe CS Live, které jsou po omezenou dobu dostupné bezplatně a v současnosti zahrnují tyto služby: Adobe BrowserLab, Adobe CS Review, Acrobat.com, Adobe Story a SiteCatalyst NetAverages od firmy Omniture.


Ceny a dostupnost

Uvedení programů Adobe InDesign CS5 a Adobe InCopy CS5 na český trh se očekává v květnu 2010. Odhadovaná koncová cena za Adobe InDesign CS5 bude 16 450 Kč a za Adobe InCopy CS5 to bude 6 970 Kč bez DPH. K dispozici budou také upgrady a multilicence. V květnu 2010 bude pro kvalifikované vývojářské partnery Adobe také k dispozici software Adobe InDesign CS5 Server.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).