Hlavní navigace

IKEA představila digitální fotoparát s lepenkovým tělem a otvorem namísto hledáčku

Sdílet

Ed Oswald 1. 5. 2012

Švédský výrobce nábytku IKEA si přichystal drobný technologický žert v podobě digitálního fotoaparátu, který se vyznačuje lepenkovým tělem, plastovými šroubky, odkrytými tužkovými bateriemi a prostřihnutým průzorem namísto hledáčku. Papírovým fotoaparátem Knappa se snaží okořenit nový nábytek, jehož výroba má být dle společnosti šetrná k životnímu prostředí (proto je zařízení vybaveno kartonovým tělem). Fotoaparát v akci si můžete prohlédnout v demonstračním videu, kde vám Jesper Kouthoofd vysvětlí, jak používat zoom a stabilizátor obrazu.

ikea knappa

Fotoaparát Knappa byl představen společně s novou řadou Uppleva, jež si klade za cíl integrovat elektronická zařízení v domácnosti jako HDTV televizory nebo reproduktory přímo do jednotlivých kusů nábytku. Pakliže byste chtěli zkrášlit svou digitální domácnost, vězte, že se nová řada na trhu objeví na podzim letošního roku.

Ikea plánuje rozdávat fotoaparát Knappa zákazníkům, aby mohli zdokumentovat, jak nový nábytek zakomponovali do svých bytů, a obrázky následně nahrát na internet.

Dle magazínu Core77 zabývajícího se designem nicméně Knappa (nepřekvapivě) nenabídne příliš vysokou obrazovou úroveň. Obrázky údajně připomínají fotografie pořízený prvními mobilními telefony s integrovanými kamerami.

 

Zdroj: PCWorld.com, Ikea.com

Našli jste v článku chybu?