Hlavní navigace

Iomega představuje bezdrátovou datovou stanici iConnect Wireless Data Station

29. 1. 2010

Sdílet

Iomega představuje iConnect Wireless Data Station


Společnost Iomega oznámila uvedení bezdrátové datové stanice Iomega iConnect Wireless Data Station, což je zařízení, které nabízí  zpřístupnění obsahu veškerých úložných zařízení s rozhraním USB na síti. Umožňuje připojit a sdílet soubory a přistupovat k nim i přes Internet. Po připojení zařízení Iomega iConnect ke směrovači pomocí kabelu nebo bezdrátově stačí připojit externí disky či jednotky flash s rozhraním USB (od libovolného výrobce) k jednomu ze čtyř USB portů zařízení Iomega iConnect, a automaticky k nim získají přístup všechny počítače v síti uživatele. Současně bude možný i vzdálený přístup přes web.

Provedením této instalace uživatelé bezdrátové datové stanice iConnect Wireless Data Station nejenže ve své síti získávají úložiště s možností postupného navyšování kapacity pro ukládání, sdílení a používání dat, ale mohou využívat i takové funkce, jako jsou multimediální server AV Media Server s certifikací DLNA a podporou standardu UPnP pro distribuci fotografií, hudebních nahrávek a videa do různých multimediálních zařízení, správce stahování torrentů pro správu přenosů v sítích peer-to-peer, podpora systému zálohování Time Machine pro uživatele počítačů Apple, replikace mezi zařízeními zajišťující ochranu dat, možnost sdílení tiskáren v síti a mnoho dalších funkcí.

Funkce nové stanice iConnect Wireless Data Station

Nová bezdrátová datová stanice iConnect využívá software EMC LifeLine, operační prostředí Linux a sadu aplikací, které podporují více platforem a je možné je použít se systémy Windows, Mac i Linux. K ovládání zařízení iConnect slouží uživatelské rozhraní, které  zpřístupní multimediální obsah a také funkce pro vzdálený přístup.

Zálohovací a bezpečnostní software pro kompletní řešení ochrany dat

V dodávkách nové bezdrátové datové stanice Iomega iConnect Wireless Data Station nechybí ani portfolio zálohovacího a bezpečnostního softwaru, včetně nativní podpory zabezpečení pomocí robustní autorizace přístupu na základě uživatelských jmen a hesel. Použita je také šifrovací bezpečnostní technologie RSA BSAFE, která chrání instalace a upgrady před útoky virů nebo škodlivého softwaru. RSA je bezpečnostní divize společnosti EMC.

S bezdrátovou datovou stanicí iConnect je také dodávána softwarová sada Iomega Protection Suite. Sada Iomega Protection Suite je k dispozici jako doplněk ke stažení a zahrnuje software Iomega QuikProtect pro plánované zálohování dat na úrovni souborů, možnost výběru mezi softwarem EMC Retrospect Express a Express HD pro zálohování dat a navíc další aplikace a nastavení. Její bezplatnou součástí je také předplatné softwaru na ochranu počítačů před viry, spywarem a ohroženími z webu.

Kompatibilita

Bezdrátová datová stanice iConnect Wireless Data Station je kompatibilní s počítači s operačními systémy Windows, Mac OS a Linux. Její uživatelské rozhraní je lokalizováno do 11 jazyků – angličtiny, španělštiny, portugalštiny, francouzštiny, italštiny, japonštiny, korejštiny, tradiční a zjednodušené čínštiny, němčiny a ruštiny.

Cena, dostupnost a záruka

Nová bezdrátová datová stanice Iomega iConnect Wireless Data Station bude celosvětově dostupná od února za cenu 79 eur (doporučená maloobchodní cena v Evropě). Bezdrátová datová stanice iConnect bude mít tříletou záruku (při registraci produktu).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).