Hlavní navigace

IBM vybuduje v Asii největší cloud computing centrum

Sdílet

Michael Kan 26. 1. 2011

Americký počítačový gigant IBM a nová čínská firma Range Technology (založena v roce 2009) v úterý oznámili spolupráci na projektu, jehož cílem je vybudovat datové cloud computing centrum. Objekt o rozloze 620 tisíc metrů čtverečných, jenž bude ve výsledku spadat pod vlastnictví společnosti Range Technology, by měl být dokončen do roku 2016. Datová centra by měly sloužit především vládním oddělením Číny, avšak jejich služby budou nabízeny i bankám a soukormým podnikům.

Cloud computingové centrum bude situováno ve městě Langfang, jež se se nachází mezi Pekingem a Tianjinem v severní Číně. Hlavním účelem datového centra by měla podle mluvčího IBM Harrieta Ipa být podpora pro rozvoj nového střediska informačních technologií, které je v této oblasti budováno.

Vedení IBM se veřejně nezmínilo o nákladech na výstavbu datového centra, avšak společnost Range Technology podle IBM investovala okolo 1,49 bilionu amerických dolarů na vybudování informačního střediska Langfang Range International Information Hub, jehož součástí bude právě plánované datové centrum.

Podle tvrzení IBM v Číně neustále vzrůstají nároky na datová centra a cloud computing, což v potvrdila i předsedkyně Range Technology Zhou Chaonan, jež v oficiálním prohálšení společnosti sdělila: "Tato iniciativa hraje klíčovou roli pro ekonomický rozvoj Číny v době, kdy se strmě zvyšují nároky na poskytování služeb v oblasti cloud computingu a mobilních zařízení."

Našli jste v článku chybu?