Hlavní navigace

Hvězda jménem Opera Mini rychle stoupá a dobývá trh

Sdílet

Adam Šoltys 26. 11. 2009

Opera Mini za měsíc zaznamenala 11% růst počtu uživatelů

Norští vývojáři firmy Opera Software se v poslední době opravdu snaží a de facto každý měsíc uvolňují novou verzi jednoho ze svých prohlížečů. Jako nejnovější příspěvek můžeme zmínit prohlížeč Opera 10.10 se zbrusu novou službu Opera Unite. Nedávno byly však také uvolněny verze browseru Opera pro inteligentní mobilní telefony Opera Mobile 10 (určená pro Windows Mobile) a Opera Mini 5. Právě poslední jmenovaná mutace norského prohlížeče na svém trhu doslova válcuje konkurenci.

Podle statistik Opera Software používalo browser Opera Mini během měsíce října na 40 miliónů lidí, což znamená nárůst o 11 % oproti záři. Nástup nové verze Opera Mini 5 byl tedy opravdu zdařilý. Rapidně se také zvýšil počet zobrazených stránek, který v měsíci říjnu dosáhl čísla 17,2 miliard. To představuje 14,8% meziměsíční nárůst a 238% meziroční nárust.

Opera Mini na mobilních zařízeních vítězí především díky tomu, že se velmi podobá rozhraním i funkcemi prohlížeči Opera 10, který je určen pro klasické počítače. Touto schopností představit téměř stejně „nadupaný“ prohlížeč pro mobilní telefony jako pro mnohem výkonnější počítače se momentálně nemůže pochlubit nikdo z konkurentů norského týmu vývojářů.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).