Hlavní navigace

Huawei Ascend P6 - 6,8mm žiletka drží prvenství nejtenčího smartphonu

Sdílet

Jan Bednařík 19. 6. 2013

Během své londýnské události čínská společnost Huawei ukázala veřejnosti extrémně tenký high-endový smartphone Ascend P6. 4,7palcová novinka dosahuje tloušťky 6,18 mm, což z ní činí nejtenčí smartphone na světě. Pro srovnání se současnou špičkou, populární smartphone Apple iPhone 5 je o 1,4 mm tlustší, Samsung Galaxy S4 pak o 1,7 mm tlustší.

Ascend P6 je vybaven čtyřjádrovým 1,5 GHz procesorem, 2GB RAM a 8GB interní pamětí. Zadní kamera dosahuje rozlišení 8 MPx, přední potom 5 MPx, což je pro Huawei další podnět k vyzdvihnutí své novinky – dle výrobce nemá žádný smartphone na trhu vyšší rozlišení přední kamery. Novinka je osazena 4,7placovým displejem s rozlišením 720 x 1080 px. Díky jeho vysoké citlivosti by neměl být problém s telefonem pracovat i přes rukavice.

Smartphone poběží na OS Android 4.2.2 Jelly Bean, přičemž výrobce podobně jako konkurence nasazuje vlastní grafickou nadstavbu označenou jako Emotion UI a rozšířenou funkcionalitu v podobě možnosti pořizování panoramatických snímků, schopnosti rozpoznání obličeje a přítomnosti různých widgetů.

Novinka bude dostupná v černé, bílé a růžové variantě. Ještě v červnu bude dostupná na čínském trhu, v červenci by se měla objevit také na evropských prodejních pultech. Koncová cena nebyla oficiálně zveřejněna, avšak například technologický magazín The Guardian hovoří o částce 449 EUR (zhruba 11 500 Kč).

 

Zdroj: IDG News Service, Huawei.comGuardian.co.uk

Našli jste v článku chybu?