Hlavní navigace

HTC Sensation XE pro hudební fajnšmekry

Sdílet

Bohuslav Dvorský 18. 9. 2011

Multimediální telefon o rozměrech 126,1 x 65,4 x 11,3 mm a hmotnosti 151 g dále nabídne výkonný dvoujádrový mobilní procesor Qualcomm Snapdragon s pracovní frekvencí 1,5 GHz, 8Mpx fotoaparát s dvojitým LED bleskem, digitální kompas, A-GPS navigaci, 768 MB paměti RAM, interní uživatelskou paměť o velikosti 4 GB (možno rozšířit prostřednictvím paměťové microSDHC karty) a kapacitní dotykový displej o velikosti 4,3 palce a rozlišení 540 x 960 pixelů. To vše poběží na operačním systému Android s nadstavbou HTC Sense.

Díky zařazení řady softwarových i hardwarových technologií Beats Audio by měl nový HTC Sensation XE disponovat plnohodnotnějším poslechem hudby ve studiové kvalitě. Součástí balení je i nový typ špuntových sluchátek Beats, která budou v prodeji pouze s novým telefonem. Po jejich zapojení zařízení automaticky aktivuje přednastavený zvukový profil Beats. Tento profil by měl pracovat tak, že rozšíří rozsah skladby do celé šířky slyšitelného zvukového pásma, čímž dobarví hluboké basové i vysoké vokální frekvence.

Pro větší pohodlí majitelů nového telefonu umožňují přiložená sluchátka Beats ovládat hudební přehrávač nebo přijímat hovory bez nutnosti vyndat jej z kapsy. A když by vás náhodou oblíbený hudební interpret začal nudit, můžete si s touto novinkou natočit video ve Full HD rozlišení nebo se pomocí aplikací pro Facebook i Twitter podívat na svůj profil na těchto sociálních sítích.

Očekávaná dostupnost nového multimediálního modelu HTC Sensation XE je stanovena na říjen letošního roku, prodejní cena nebyla dosud prozrazena.

Našli jste v článku chybu?