Hlavní navigace

HTC prý představí tablety R7 a R12 s Windows Blue

Sdílet

Chris Martin 9. 5. 2013

Taiwanská firma podle serveru PhoneArena může tablety R7 a R12 představit ještě letos. Nová zařízení by měla mít velikost displeje 7, respektive 12 palců (logicky podle čísla v označení), a R v názvu by pak mělo znamenat využití systému Windows RT s aktualizací Windows Blue.

HTC R7 by mohl mít rozlišení displeje Full HD i další působivé specifikace. Konkrétně se má jednat o 2,3GHz čtyřjádrový procesor, 2 GB RAM a 13megapixelový zadní fotoaparát. Evidentně by mu měly chybět technologie HDMI, DLNA či NFC, nicméně na druhou stranu by měl být dostupný model s 4G LTE, Wi-Fi, Bluetooth 4.0 a A-GPS modulem.

HTC R12 by měl mít podobné vlastnosti jako R7, s jedním rozdílem: jeho displej bude mít podle našich informací rozlišení 2 048 x 1 536 pixelů, čímž dožene zatím nepřekonaný Retina displej iPadu 4.

Jestliže jsou naše informace správné, pak neočekáváme, že by R7 a R12 přímo konkurovaly levným tabletům na trhu typu Nexus 7. Budou spíše postaveny proti vlastním tabletům Microsoftu řady Surface, v níž v nejbližší době očekáváme nové přírůstky.

Oba modely by mohly být představeny v říjnu, kdy by měla na trh dorazit i aktualizace Windows Blue.

PhoneArena ke svým informacím píše: „Je třeba vzít na vědomí, že tyto detaily máme jen z jednoho zdroje a zatím nejsou nezávisle potvrzeny jinými, takže je nutné je prozatím brát jako zajímavou spekulaci.“

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?