Hlavní navigace

HTC představilo dva nové telefony s plnou podporou Facebooku

Sdílet

Čestmír Žák 17. 2. 2011

Na výstavě mobilních zařízení Mobile World Congress představila společnost HTC dva nové modely telefonů se  sociální sítí Facebook integrovanou do uživatelského rozhraní HTC Sense.  HTC ChaCha i HTC Salsa jsou vybaveny aktuální verzí operačního systému Android Gingerbread 2.3.3 i poslední verzí uživatelského rozhraní HTC Sense.

Speciální Facebook tlačítko integrované v klávesnicích nových modelů HTC ChaCha a HTC Salsa začne lehce blikat pokaždé, je-li k dispozici možnost sdílet multimediální obsah s přáteli na Facebooku. Jeho stisknutím tlačítka lze vytvořit nový status, nahrát fotky nebo videa nebo sdílet internetové stránky. V praxi tak může uživatel vyfotit partu svých  přátel, označit jednotlivé tváře a stiskem tlačítka fotku nahrát do příslušné galerie na Facebooku. Nejnovější verze HTC Sense navíc integruje klasické SMS zprávy se zprávami ze sociální sítě Facebook.

HTC ChaCha v sobě integruje 2,6“ displej s rozlišením 480x320 pixelů, zatímco HTC Salsa má větší 3,4“ displej. Oba telefony dále nabízejí 5 megapixelový fotoaparát s přisvětlovací diodou a funkcí automatického ostření a podporu videotelefonování díky VGA kameře (640 x 480 pixelů) umístěné na čelní straně telefonu.

Dvojice nových modelů HTC ChaCha a HTC Salsa bude v České republice dostupná v průběhu druhého čtvrtletí 2011. Koncové doporučené ceny prozatím nebyly stanoveny.

Našli jste v článku chybu?