Hlavní navigace

HTC představí tři nové tablety

Sdílet

Jan Bednařík 25. 1. 2011

Taiwanský výrobce elektroniky HTC se rovněž chystá vstoupit na perspektivní trh s tablet. O této skutečnosti veřejnost informoval zpravodajský web Digitimes, jež získal citlivé informace od jednoho z dodavatelů komponent pro připravovaná zařízení. HTC tedy údajně představí celkem tři tablety, přičemž první z nich nesoucí označení Flyer by se měl na americký trh dostat již v březnu. Flyer bude zřejmě po vzhledové stránce představovat zvětšenou verzi smartphonu HTC Desire a poběží na operačním systému Android 2.3 Gingerbread. Uživatelé by pak měli mít možnost pozdějšího upgradu na novou verzi Androidu 3.0 Honeycomb.

Podle informací serveru Digitimes má společnost HTC v plánu své tablety nabízet ve spolupráci s některým komunikačním operátorem, přičemž se snaží svá zařízení na trh uvést dříve, než společnosti RIM (se svým tabletem PlayBook) a Motorola (jež uvede zařízení Xoom).

Zatímco Flyer by se měl na prodejních pultech objevit již v prvním kvartále 2011, dalších dvou tabletů, které už budou nicméně nabízeny s předinstalovaným OS Android 3.0, se zákazníci dočkají nejspíše až v červnu. Specifičtější informace však jistě zveřejní sama společnost HTC na barcelonském veletrhu MWC, který letos startuje 14. února.

Našli jste v článku chybu?