Hlavní navigace

HTC One - zbrusu nová řada smartphonů od HTC

Sdílet

Jan Bednařík 28. 2. 2012

Tchajwanský výrobce elektroniky HTC si na barcelonský veletrh mobilních zařízení připravil novou řadu smartphonů One, již vyzdvihuje především z hlediska audio a vizuálních schopností. „Nejhezčí chvíle v životě jsou zachovány ve fotografii nebo písni, tudíž si řada HTC One klade za cíl nabídnout kvalitní záznam fotografií a reprodukci zvuku,“ sdělil CEO společnosti HTC Peter Chou.

Dle výrobce se nové smartphony mohou rovnat klasickým digitálním kamerám díky vylepšení použité optiky, čipů i softwaru. V první řadě společnost uvádí, že jsou smartphony schopné pořídit první fotografii za 0,7 sekundy a automatické zaostření spolkne pouhé 2 desetiny sekundy, díky čemuž lze smartphone využít pro sekvenční fotografování. Smartphony One X a One S dále slibují lepší kvalitu fotografií při špatných okolních světelných podmínkách díky objektivu se světelností o hodnotě f/2.0. Technologii HDR zajišťující větší dynamický rozsah expozice pak nabídnou všichni zástupci řady One. Další zajímavostí je funkce Video Pic, díky níž lze pořizovat fotografie při současném natáčení videa. Třešničku na dortu pak představuje bezplatný přístup k 25GB cloudovému úložišti Dropbox po dobu dvou let.

Co se týká zvukových vlastností, HTC zdůrazňuje, že jsou zařízení vybavena technologií Beats Audio. Výrobce bohužel nespecifikuje, co konkrétně bude Beats Audio v případě smartphonů řady One představovat. Jen pro představu, například některé notebooky výrobce HP technologií Beats Audio disponují také a nabídnou softwarovou podporu zpracování zvuku, dedikovaný zesilovač nebo upravený konektor jack pro redukci rušení. Další z funkcí, jež se soustředí na poslech hudby, je HTC Sync Manager, software určený pro synchronizaci hudebních souborů mezi smartphonem a PC.

Podívejme se stručně, co jednotliví zástupci nabídnou.

HTC One X

Zařízení se vyznačuje využitím platformy Nvidia tegra 3 s 4jádrovým 1,5GHz procesorem a 4,7palcovým displejem s rozlišením 720p s ochranným sklem Gorilla Glass. To vše zabaleno v polykarbonátovém těle.

HTC One S

Menší zástupce nabídne dvoujádrový 1,5 GHz procesor, 4,3palcový displej skrytý za sklem Gorilla Glass a tloušťku těla pouhých 7,9 mm.

HTC One V

Design zařízení je založen na starším modelu HTC Legend při využití jednoho kusu hliníku. Nabídne jednojádrový procesor s taktem 1 GHz a 3,7palcový displej.

Našli jste v článku chybu?