Hlavní navigace

HTC Desire 601 a Desire 300 - nové smartphony pro nenáročné

Sdílet

Jan Bednařík 3. 9. 2013

Tchajwanský výrobce ve středu představil nové smartphony Desire 601 a Desire 300. Jedná se o telefony pro méně náročné zákazníky, uvedení tedy proběhlo poměrně v tichosti a to tři dny před začátkem berlínského spotřebitelského veletrhu IFA.

 

HTC Desire 601

Novinku HTC popisuje jako „výkonný smartphone pro všechny“. Přestože konkrétní cenu výrobce zatím neuvádí, zřejmě se bude snažit jít s cenou co nejníže tak, aby se v přeplněné střední třídě prosadil. Předností smartphonu je podpora sítí LTE a podpora některých funkcí, s nimiž přišla vlajková loď HTC One. Jedná se například o průběžné zobrazování personalizovaného obsahu BlinkFeed, automatická tvorba prezentací z fotografií HTC Zoe nebo dvojice reproduktorů a vestavěný zesilovač BoomSound.

Co se týká hardwarových parametrů, telefon je osazen 4,5palcovým qHD displejem a pohání jej dvoujádrový 1,4GHz procesor Snapdragon 400. Disponuje 1GB pamětí RAM, 8GB interní pamětí a 5 MPx fotoaparátem.

 

HTC Desire 300

HTC Desire 300 je označen jako „entry-level“, tedy můžeme očekávat ještě nižší cenu vykoupenou na dnešní poměry slabšími hardwarovými parametry. Smartphone s 4,3paovým displejem pohání dvoujádrový 1GHz procesor Snapdragon S4 a nabídne 512MB RAM a 4GB interní úložiště. Oproti dražšímu modelu 601 ze specifických HTC funkcí nabídne pouze BlinkFeed.

 

O ceně výrobce zatím mlčí. V současnosti víme pouze tolik, že se smartphony začnou na vybraných světových trzích prodávat v říjnu.

 

Zdroj: Androidauthority.com, Htc.com

Našli jste v článku chybu?