Hlavní navigace

Hry pro PS3 přicházejí díky PlayStation Now na PC

24. 8. 2016

Sdílet

PlayStation Now funguje jako většina ostatních služeb pro streamování her: tituly pro PS3 budou vykreslovány servery v cloudu a následně odesílány na PC klienty prostřednictvím internetu. Takže ačkoliv budou hry pro PlayStation 3 jako Uncharted, God of War, The Last of Us či Ratchet and Clank poprvé oficiálně hratelné na PC, Sony žádnou z těchto her oficiálně neportuje na PC jako nativní tituly.

Cloudová herní řešení vyžadují slušné internetové připojení, aby byla odezva co možná nejmenší; Sony pro PlayStation Now uvádí minimální nároky ve výši 5 Mbit/s. Pro hraní výše zmíněných her však není třeba nijaký extra výkonný počítač. Stačit by měl 3,5GHz procesor Intel Core i3.

Služba PlayStation Now na PC je dostupná ode dneška (středy) ve Velké Británii, Belgii a Nizozemí. Zbytek Evropy bude přidán již brzy, „krátce poté“ i Severní Amerika. Služba aktuálně stojí 19,99 USD (asi 500 Kč) na měsíc, respektive 44,99 USD (něco mezi 1 200 a 1 300 Kč) na čtvrtletí.

Japonská společnost zároveň oznámila, že v září vydá bezdrátový USB adaptér DualShock 4, který spáruje ovladač pro PS4 s PC; na rozdíl od dosavadních řešení bez kabelu.

Zdroj: Techspot

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).