Hlavní navigace

HP upouští od použití Windows 7 na svém tabletu Slate

1. 5. 2010

Sdílet

Společnost Hewlett-Packard upustí od testování operačního systému Windows 7 na svém novém tabletu Slate, který by se měl dostat na trh ještě během letošního roku. Spekuluje se také o nahrazení jádra firmy Intel za jiné. Uvedl to zpravodajský server TechCrunch s odkazem na anonymní zdroj přímo v HP.

Hewlett-Packard zřejmě není spokojena s výsledky Windows 7 na tabletu Slate. Není se také co divit, přestože je Windows 7 obecně hodnocen jako velmi podařený, nový operační systém je určen spíše pro stolní počítače a výkonné notebooky. Na menších zařízeních naopak Windows 7 běží příliš pomalu a doslova vyšťavuje nízkokapacitní baterie.

Zajímavé však je, že se tato informace objevila hned poté, co HP oznámila koupi společnosti Palm 1,2 miliardy dolarů (přibližně 23 miliard korun). Hlavním kandidátem na náhradníka za Windows 7 pro tablet Slate se tak stává právě Palm WebOS. Firma Palm je známá především svým know-how v oblasti malých přenosných počítačů, tzv. PDA zařízeních. To byl také zřejmě jeden z důvodů zmíněné akvizice ze strany Hewlett-Packard.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).