Hlavní navigace

HP svolává desítky tisíc baterií pro notebooky

5. 1. 2018

Sdílet

„Tyto baterie mají tendenci se přehřívat, což zákazníkům přináší riziko požáru,“ oznámila společnost ve svém vyjádření. „Z tohoto důvodu je extrémně důležité zkontrolovat, zda se to netýká i vaší baterie.“

Pro postižená zařízení byla spuštěna globální dobrovolná svolávací akce. Týká se to modelů prodávaných mezi prosincem 2015 a prosincem 2017. Problémové jsou baterie prodávané jako příslušenství nebo náhradní baterie dodávané buďto přímo společností HP nebo jejím autorizovaným servisem.

Seznam postižených zařízení naleznete na konci článku. Zákazníci mohou využít software Validation Utility od HP, jehož prostřednictvím zjistí, zda je jejich baterie předmětem svolávací akce.

Jestliže máte baterii, která potřebuje vyměnit, je dobrou zprávou, že svůj notebook můžete používat i nadále, byť s omezenou přenosností. Aktualizace BIOSu převede vaše zařízení do režimu Battery Safe Mode, který baterii vybije a zamezí jejímu opětovnému nabití až do chvíle, kdy je režim deaktivován. Než přijdou náhradní baterie, budou notebooky fungovat prostřednictvím síťového adaptéru.

HP postiženým zákazníkům rozešle náhradní baterie zcela zdarma. U modelů, kde nemohou být vyměněny přímo zákazníkem, pomůže společnost při sjednávání schůzky s technikem, který instalaci odborně provede.

Nový problém se týká asi 50 tisíc baterií jen ve Spojených státech, o počtu svolávaných baterií v ČR zprávy nemáme. Týká se následujících modelů:

HP Probook 640 G2

HP ProBook 640 G3

HP ProBook 645 G2

HP ProBook 645 G3

HP ProBook 650 G2

HP ProBook 650 G3

HP ProBook 655 G2

HP ProBook 655 G3

HP ZBook 17 G3

HP ZBook 17 G4

HP ZBook Studio G3

HP x360 310 G2

HP Pavilion x360

HP ENVY m6

HP 11 Notebook PC

 

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).