Hlavní navigace

HP rozšiřuje program ColorLok Paper pro laserové tiskárny

4. 11. 2010

Sdílet

Studie provedená společností Buyers Laboratory Inc. (BLI), zadaná společností HP, dospěla k závěru, že papíry kvalitativního standardu ColorLok mohou pomoci prodloužit životnost laserových tiskáren – a to v porovnání s papíry nevyhovujícími tomuto standardu teoreticky až devítinásobně. Papíry ColorLok údajně pomáhaly chránit kritické součásti laserového zařízení tiskárny. Papíry s hrubozrnným minerálním plnivem zařazené do analýzy BLI, které nesplňují standard kvality ColorLok, se vyrábějí v Asii a distribuují zejména v Číně a Indii.

Společnost HP dále oznámila, že společnost Domtar Corporation rozšiřuje od letošního podzimu svůj standard kvality ColorLok na celou řadu svých značkových papírů. Řada výrobců papírů, obchodníků s papírem a prodejců kancelářských potřeb má od ledna 2010 ve svém sortimentu i značkové papíry splňující specifikace ColorLok, které jsou opatřeny logem ColorLok a prodávají se po celém světě.

Více informací o standardu ColorLok pro tisk je k dispozici na adrese www.hp.com/go/ColorLok. Podrobné údaje o standardu kvality papíru ColorLok a konkrétních značkách papíru dodávaných jednotlivými výrobci jsou k dispozici na adrese www.ColorLok.com.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).