Hlavní navigace

HP představilo inovovanou řadu notebooků Pavilion pro domácí uživatele

Sdílet

Čestmír Žák 15. 2. 2011

Inovovaná řada notebooků HP Pavilion se podle svých autorů nechala inspirovat světem umění, módy a hudby. HP v ní rozvíjí svou designovou filosofii „MUSE“ (angl. akronym složený ze slov - materials, usability, sensory appeal and experiences). MUSE představuje kombinaci materiálů - například kovu, slitiny a plastu, funkce pro snadnou obsluhu, stylové prvky a intuitivní ovládání při práci s těmito notebooky.

Filosofie MUSE pro rok 2011 přináší do modelové řady Pavilion další nové vychytávky – např. funkci Beats Audio, HP CoolSense, webkameru HP TrueVision HD a SimplePass. Nové notebooky Pavilion si uživatelé mohou přizpůsobit svému vkusu díky výběru ze 17 tapet vytvořených šesti umělci z různých koutů světa. Tyto tapety je možné si stáhnout i z profilu HP na Facebooku.

Notebooky HP Pavilion dv6 a dv7

Notebooky Pavilion dv6 a dv7, které jsou vlajkovými loděmi inovované modelové řady HP Pavilion Notebook PC, podle výrobce nabízejí výkon, zábavu, ale i bezpečnostní funkce, které jsou optimalizovány pro styl života a práce jejich uživatelů. Modely Pavilion dv6 a dv7 přebraly stylové designové prvky z mnoha cenami ověnčené řady ENVY s technologií Beats Audio dostupné na modelech s kovovými díly a USB 3.0. Notebooky se také mohou pochlubit technologií HP CoolSense Technology, webkamerou HP TrueVision HD  a zabudovanými kvadrofonními reproduktory.

O jasný a zároveň plný zvuk se dle vyjádření výrobce starají Beats Audio kvadrofonní reproduktory. Systém Beats Audio, vytvořený zakladateli hudebního uskupení Dr. Dre (Dr. Dre a Jimmy Iovine), reprodukuje digitální hudbu s emočním rozměrem, který podle HP často chybí.  Iovine a Dr. Dre ve spolupráci s HP naladili zvukový profil Beats napříč modelovými řadami prémiových notebooků a stolních počítačů.  Model Pavilion dv6 a dv7 má také nově optimalizované zabudované kvadrofonní reproduktory a dv7 i subwoofer pro větší hloubku a sílu zvuku.

HP CoolSense Technology automaticky upravuje chlazení podle osobních preferencí uživatele. Notebooky mají digitální HD monitor s technologií Bright View, Pavilion dv6 o úhlopříčce 39,6cm (15,6”) a dv7 o úhlopříčce 43,9cm (17,3”). Pavilion dv6 a dv7 jsou nabízeny s procesory Intel Core druhé generace a AMD. Na ochranu osobních údajů a správu hesel jsou notebooky Pavilion dv6 a dv7 vybaveny funkcí HP SimplePass, která zajišťuje bezpečný přístup k online účtům a heslům. Modely série dv mají posílené prvky bezpečnosti a ochrany; všechny notebooky řady HP Pavilion dv mají systém HP ProtectSmart, který automaticky zamyká pevný disk a tak chrání fotografie, hudbu a paměťová média v případě nechtěného upuštění notebooku na zem.

Notebooky HP Pavilion řady g

Díky cenové dostupnosti je podle HP tato řada vhodná pro uživatele, který ocení především výkon, atraktivní vzhled a důležité funkce, a to vše za skvělou cenu. Notebooky s novým designem nabízejí také potřebnou konektivitu pro surfování po internetu a online kontakt s přáteli. Notebooky disponují monitorem s technologií HD BrightView, reproduktory Altec Lansing a SRS Premium Audio.

HP Mini 110

Kompaktní, pouhých 1,14 kg vážící a necelé 3 cm tenký notebook HP Mini 110 je podle HP společníkem na cesty. Volitelná šestičlánková baterie umožňuje i celodenní provoz. HP Mini disponuje klávesnicí jen o 7 % menší, než je klávesnice plné velikosti, 25,7cm (10,1") displejem a také integrovanou bezdrátovou sítí LAN. Obsahuje funkce pro video, digitální zvuk a chat s přáteli pomocí integrované webové kamery. Díky technologii Instant-On je možné poslouchat hudbu, procházet web či chatovat s přáteli v několika sekundách. Nástroje HP QuickSync a HP Cloud Drive umožňují přístup, synchronizaci a sdílení dat mezi HP Mini a jiným počítačem.

HP Mini 210

Lehký a elegantní notebook HP Mini 210 je podle výrobce určen pro lidi s aktivním životním stylem.  HP Mini 210 je dodáván s Windows 7, displejem BrightView Infinity o úhlopříčce 25,6 cm (10,1”) a technologií Dolby Advanced Audio. K dispozici je také zařízení Clickpad s podporou gest, které na cestách umožňuje snadnou navigaci na obrazovce.

Ceny a dostupnost

—    HP Pavilion dv6 budou v prodeji od března, ceny budou stanoveny.
—    HP Pavilion dv7 budou v prodeji od března, ceny budou stanoveny.
—    HP Pavilion g6 a g7 budou v prodeji od března, ceny budou stanoveny.
—    Notebooky HP Mini budou v prodeji od března, ceny budou stanoveny.

Našli jste v článku chybu?