Hlavní navigace

HP: nové notebooky pro kancelářské využití s výdrží až 32 hodin

Sdílet

Karel Krutý 6. 3. 2011

Společnost HP představila inovované portfolio notebooků pro firemní zákazníky. Všechny nové notebooky jsou vybaveny bezpečnostními nástroji HP ProtectTools, které podle výrobce kromě ochrany přístupu a dat umožňují firmám centrálně řídit informační bezpečnost všech klientských notebooků od HP.

Hmotnost HP EliteBook 8460p začíná na 2,1 kg a dosahuje hodnoty 2,8 kg v případě modelu 8560p; notebooky jsou vybaveny HD displejem s LED podsvícením o úhlopříčce 35,6 cm a 39,6 cm. Modelová řada EliteBook p-series nabízí výkon optimalizovaný pro kancelářské využití i díky čtyřjádrovému procesoru Intel Core i7 a dvoujádrovým procesorům Core i7, i5 a i3 druhé generace, s výběrem z grafiky UMA nebo samostatného grafického čipu AMD Radeon HD 6470M. Notebooky jsou dále vybaveny novými porty USB 3.0, nabíjecím portem USB 2.0 a několika možnostmi bezdrátového připojení. Uživatel má také na výběr mezi několika operačními systémy, případně si může vybrat mezi klasickým pevným diskem a SSD diskem.

Modelová řada HP EliteBook p-series také nabízí tří, šesti a devítičlánkové baterie, z nichž si zákazník může vybrat odlehčenou variantu či naopak baterii s delší životností. V nabídce je také HP Long Life Battery. Uživatelé, kteří potřebují baterii s ještě delší životností, ocení integrovaný konektor pro vysokokapacitní baterie HP Extended Life Notebook Battery nebo HP Ultra-Capacity Notebook Battery, které lze dokoupit z nabídky příslušenství. S novou HP Ultra-Capacity Notebook Battery vydrží HP EliteBook 8460p údajně až 32 hodin.

HP ProBook b-series se nabízí s HD LED displeji o úhlopříčce 33,8 cm (6360b), 35,6 cm (6460b) a 39,6 cm (6560b), vybrat si lze z několika procesorů včetně dvoujádrových procesorů Intel Core i7, i5 a i3 druhé generace a procesoru Intel Celeron.

Modelová řada HP ProBook s-series podle výrobce kombinuje funkce pro podnikové využití s robustní bezpečností, stylem a cenovou dostupností. Notebooky této řady jsou určeny zejména malým firmám. HP ProBook 4330s (úhlopříčka 33,8 cm) a ProBook 4530s (úhlopříčka 39,6 cm) mají stylový a zároveň odolný matný hliníkový povrch v kovově šedé barvě. Modelová řada HP ProBook s-series se nabízí s procesory Intel druhé generace Core i7, i5 a i3, které mají vyšší výkon, či s procesorem Intel Celeron.

Notebooky HP ProBook s-series jsou podle HP optimalizovány pro kancelářské i domácí využití, zejména na multimediální aplikace. Modely HP ProBook s-series jsou vybaveny klávesnicí odolnou proti vylité tekutině, osazenou v celohliníkové desce, touchpadem umožňujícím práci více prsty, integrovanou HD webkamerou s Dual Array mikrofony, které lze dokoupit z nabídky příslušenství, a  technologií SRS Premium Sound. Tato modelová řada také dává uživateli možnost vybrat si mezi grafikou Power Exress Switchable Graphics a Integrated Graphics; sada nástrojů pro vyšší produktivitu obsahuje mimo jiné USB 3.0, standardní čtečku paměťových karet Media Card Reader a čtečku otisků prstů.

Foto: JNT Visual, Fotolia

Našli jste v článku chybu?