Hlavní navigace

HP DreamScreen umožňuje přístup na web bez počítače

20. 9. 2009

Sdílet

HP DreamScreen

„Snažili jsme se vytvořit jednoduché a uživatelsky intuitivní zařízení, které by bylo stále zapnuté, připojené k internetu a umožňovalo používat webové aplikace bez počítače," řekl Ameer Karim, marketingový manažer HP.

Nová obrazovka může být samozřejmě připojena k počítači, ze kterého dokáže přehrát hudbu či videa, i když jsou obě zařízení v jiných pokojích. K ovládání DreamScreen slouží dálkový ovladač a dotykový panel.

HP DreamScreen ale neobsahuje webový prohlížeč, což poněkud limituje webový obsah, který může uživatel vidět. Na druhou stranu ale HP pracuje s internetovými společnostmi a poskytovateli webového obsahu na vývoji speciálního prostředí, ve kterém by mohly být některé stránky zobrazeny. Mezi největší jména, se kterými HP spolupracuje, patří Facebook, americká hudební síť Pandora a Snapfish, která se specializuje na zobrazování fotografií.

Nové displeje přichází na evropský trh ve dvou velikostech - 10,2 palcové a 13,3 palcové. Jejich cena by se měla pohybovat okolo 4300 Kč, respektive 5160 Kč.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).