Hlavní navigace

Honolulu zakáže používání mobilních zařízení na přechodech

Sdílet

Pavel Kreuziger 31. 7. 2017

Což je závažnější, než se na první pohled zdá – jistá organizace zjistila, že počet chodců, kteří zahynou při dopravních nehodách, se ve Spojených státech za poslední dva roky zvýšil o 22 procent.

Některé radnice proto přistoupily k řešení v podobě světel na chodnících, která mají nepozorné chodce varovat před vstupováním do vozovky na červenou. Vedení největšího havajského města Honolulu šlo ovšem ještě dál – od října zde lidé používající smartphony nebo tablety na přechodech přejdou do ilegality.

Podle starosty města Kirka Caldwella se pokuty za nedodržování tohoto nařízení budou pohybovat od 15 do 99 amerických dolarů v závislosti na tom, kolikrát vás místní policie přistihne při koukání do mobilu na inkriminovaných místech. Výjimku budou mít pouze lidé, kteří právě volají na tísňové linky.

Zákon prošel městskou radou většinou sedmi (z devíti) hlasů a starosta ho podepsal minulý týden. Legislativa pravděpodobně pomůže snížit počet zraněných lidí na přechodech, ne všichni jsou z ní však nadšeni. Někteří kritici mají za to, že porušuje svobodu jednotlivce a jde o překročení pravomocí vlády.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?