Hlavní navigace

Herní služba Google Stadia bude v listopadu ve dvou verzích

7. 6. 2019

Sdílet

Přitom si nebudou muset kupovat drahý hardware. Společnost nyní o novince odhalila pár zajímavých detailů. První z nich se týká dostupnosti, která je naplánována na listopad, a to v těchto zemích: Belgie, Dánsko, Finsko, Francie, Kanada, Irsko, Itálie, Nizozemsko, Německo, Norsko, Španělsko, Švédsko, USA a Velká Británie.

Google Stadia bude k dispozici ve dvou variantách. Zatímco ta první s názvem Base bude zdarma, za tu druhou, nazvanou Pro, si zaplatíte 9,99 dolaru za měsíc. K dispozici ovšem nebudou žádné hry, alespoň zpočátku ne, a tak si za každý titul zvlášť budete muset zaplatit.

Další háček spočívá v tom, že variantu Base pořídíte až od roku 2020, a pokud tedy budete chtít službu vyzkoušet už letos, budete si muset připlatit za verzi Pro. Zpočátku navíc ani tahle verze nepůje koupit zvlášť, ale jako součást balíčku s názvem Stadia Founder's Edition, za který zaplatíte 129 dolarů.

V ceně pak kromě předplatného Stadia Pro na tři měsíce dostanete i speciální limitovaný ovladač Night Blue Stadia, Chromecast Ultra a přístup ke hře Destiny 2: The Collection. Díky přiloženému Buddy Passu však přístup k Stadia Pro získá v ceně i některý z vašich kamarádů.

Hlavní rozdíl mezi Base a Pro spočívá v rozlišení videa a zvuku. Zatímco varianta Base přináší Full HD 1080p a stereo zvuk, v předplatném Pro dostanete rozlišení 4K (60 fps) a 5.1kanálový zvuk.

Zdroj: GSM Arena

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).