Hlavní navigace

Hackeři ukradli tajné dokumenty o korejské obraně

Sdílet

Jakub Kuneš 18. 10. 2010

Počítačovým pirátům stačil na získání citlivých údajů laciný trik. Vysoce postaveným jihokorejským představitelům posílali elektronické zprávy, ve kterých se vydávali za diplomaty. Jak informovala tamní bezpečnostní služba, hackeři do emailů přidávali zdánlivě důležité dokumenty, které ale obsahovaly virus a stahovaly soubory z počítačů, kde byly otevřeny. Celý článek naleznete na serveru Dvojklik.

Uživatelé Facebooku už mohli měnit vzhled a barvy svého profilu, zjistit, kdo sleduje jejich profil, prohlédnout si šokující video, které předtím nikdo nikde neviděl, vyhrát růžový iPhone 6 a mnoho dalšího. Podvodných skupin je na Facebook čím dál tím více, ale stále asi nedostatek k tomu, aby se z nich čeští uživatelé poučili. Ve skutečnosti jde pouze o využití sociálního inženýrství k oblbnutí uživatelů, kteří svojí lidskou zvědavostí těmto skupinám věří a podle statistik nakonec ze skupiny ani neodejdou. Seznam aktuálních podvodných skupin a celý článek opět naleznete na Dvojkliku.

Soutěž se společností ESET a akce „jeden rok zabezpečení zdarma“

Jak jsme již zmínili v perexu, můžete na webu PC World soutěžit o zajímavé ceny, které dodala společnost ESET. Stačí jen správně odpovědět na jednu otázku. Vyhrát můžete 2x plnou verzi ESET Smart Security, knihy o filmu Avatar, pánská trička i mikiny a 2x roční předplatné časopisu SecurityWorld. Nesmíme zapomenout ani na to, že každý účastník soutěže dostane na 30 dní zdarma zkušební verzi ESET Smart Security.

 

Chci se zúčastnit soutěže!


Kromě soutěže je připravena i akce, díky které dostanete na jeden rok zabezpečení zdarma. Pokud si do konce října zakoupíte ochranu pro váš počítač na tři roky, zaplatíte pouze za dva. Více informací naleznete na stránkách Eset.cz.

Našli jste v článku chybu?