Hlavní navigace

Hackeři pro útok na Sony využili cloudovou službu Amazonu

Sdílet

Jan Bednařík 19. 5. 2011

Americká finanční a zpravodajská společnost Bloomberg zveřejnila další podrobnosti týkající se nedávného kybernetického útoku na herní síť Sony PlayStation Network. Hackeři si údajně předplatili cloudovou službu EC2 americké společnosti Amazon, jež klientům poskytuje zpoplatněný výpočetní výkon pronajatých serverů.

Útočníci si v rámci služby EC2 založili účet stejným způsobem, jak by to provedla běžná legitimní společnost. Nutno podotknout, že pronájem serverů hackery pravděpodobně vyšel pouze na několik amerických dolarů. Pro útok mohla být využita například služba „On-Demand“ (lze přeložit jako „na požádání“), v rámci jejíž tarifikace by útočníci zaplatili pouze jednorázově za využitý výpočetní čas. Vzhledem k povaze útoku se při pohledu do ceníku nabízí volba „HI-CPU On-Demand Instances“ (tedy vysoké využití procesorového výkonu), která je zpoplatněna částkou pouze 0,68 $ za hodinu.

Podle společnosti Bloomberg se jak společnost Sony tak Amazon odmítá k celé situaci vyjádřit, dokud nebudou mít k dispozici více relevantních dat. Další podrobnosti o útoku na Sony Playstation Network si můžete přečíst v našem článku zde.

 

Úvodní foto: © Ben Chams - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?