Hlavní navigace

GoPro svolává všechny drony Karma kvůli náhlé ztrátě výkonu

9. 11. 2016

Sdílet

Karma byla pro GoPro sázkou na jistotu. Outdoorové kamery již tolik netáhnou (možná kvůli nasycení trhu, ale i kvůli konkurenci z Číny), a vlastní dron byl vlastně logickou cestou, kam se známá společnost, která je pro mnohé synonymem sportovního videa, mohla vydat.

Jenže ani to jí nevyšlo – firma totiž byla nucena svolat Karmu poté, co zjistila, že „v malém počtu případů“ dochází u letících dronů k náhlé ztrátě výkonu. V současnosti nejsou hlášeny žádné ztráty na zdraví ani majetku, nicméně GoPro už situaci řeší s příslušnými úřady v USA.

Problém se týká asi 2 500 kusů, což jsou ale všechny doposud prodané drony značky. GoPro žádá zákazníky, aby své Karmy vrátili za plnou částku zpět do obchodu, náhradu za nový kus bohužel nenabízí. Prodeje Karmy budou obnoveny poté, co bude problém vyřešen.

Celá situace není pro GoPro vůbec růžová, což se projevilo na pádu akcií o více než šest procent po oznámení problému. A k onomu oznámení došlo jen chvíli po publikaci hodně špatných finančních výsledků za třetí kvartál letošního roku. Kromě celkové ztráty se firma dočkala 40procentního meziročního propadu tržeb.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).