Hlavní navigace

Google získává zpět velké inzerenty a zvyšuje zisk

19. 4. 2010

Sdílet

Google je spokojen s dosavadními prodej telefonu Nexus One

V pátek oznámené výsledky hospodaření společnosti Google za první čtvrtletí letošního roku opět překonaly odhady analytiků. Zisk internetového giganta dosáhl 1,96 miliardy dolarů, což je o více než půl miliardy více než ve stejném období před rokem. Tržby Googlu stouply také, z loňských 5,51 a 6,77 miliardy dolarů. Zisk na akcii poté při rozpočítání dosáhl 6,76 dolarů, což je o 16 centů více, než odhadovali analytici dotázáni agenturou Reuters.

Za meziročním nárůstem zisku a tržeb stojí především návrat velkých inzerentů a zvýšení ceny za jeden klik na inzerovanou reklamu. První čtvrtletí letošního roku bylo také vůbec prvním, kdy byly do celkového zisku Googlu zahrnuty i výsledky mobilní divize společnosti. Ta prozatím uvedla na trh jediný produkt - Google Nexus One, kterému se však příliš nedaří. Zástupci firmy ale uvedli, že jsou s dosavadním prodejem prvního Google telefonu spokojeni, přestože celkový počet prodaných kusů nového mobilního zařízení nezveřejnili.

I přes nad očekávání velký zisk trh reagoval na zveřejněné výsledky negativně a akcie Googlu se během pátečního obchodování o pět procent propadly. Investoři jsou totiž u internetové společnosti zvyklí na to, že její výsledky vysoce přesahují odhady analytiků. Tentokrát je však přesáhly jen mírně, což řada obchodníků nečekala.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).