Hlavní navigace

Google získal patent pro chytré hodinky fungující na principu Google Glass

Sdílet

Tomáš Charouz 9. 10. 2012

Podle patentu budou hodinky obsahovat procesor, bezdrátový vysílač, kameru a výklopný displej, na kterém budou zobrazovány informace. Za pomoci bezdrátového připojení bude uživatel schopen hodinky synchronizovat se svým chytrým telefonem a ty pak budou zobrazovat notifikace (e-maily, aktualizace, apod.). Stejně tak budou mít přístup k síti.

Kamera má fungovat ve spolupráci s odklápějícím se displejem. Společně tak zobrazí, kam se hodinky „dívají“ a nabídnou věrohodný obraz rozšířené reality.

Stejně jako Google Glass mají i chytré hodinky zobrazovat rozšířenou realitu za pomoci GPS a kamerky. Pokud se ve vaší blízkosti objeví například historická památka, vyklopíte displej, namíříte na památku a hodinky vám o ní zobrazí informace.

Hi-tech oblečení jako nadcházející módní trend?

Zatím není jasné, zda budou hodinky pracovat v tandemu s brýlemi Google Glass nebo se bude jednat o samostatný a odlišný produkt. Bez ohledu na to, jak budou hodinky fungovat, však vyjadřuje tento vývoj další snahu Googlu pokračovat v trendu „nositelných“ počítačových technologií.

Existují také spekulace, že konkurenční společnost Apple pracuje na vývoji svých vlastních chytrých brýlí (podle patentů zveřejněných v létě) a řada dalších firem (například Sony a Nike) se v současnosti zaměřuje na vývoj hi-tech oblečení. Dokonce i společnost Smith Optics, která se zabývá výrobou helem a brýlí pro snowboardisty a lyžaře, oznámila, že plánuje představit brýle disponující technologií rozšířené reality zaměřené na sportovní nadšence, kteří si libují v head-up záznamech.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?