Hlavní navigace

Google začal distribuovat Android 7.0 Nougat

Sdílet

Pavel Kreuziger 23. 8. 2016

Oznámil to na blogu člen managementu společnosti Sameer Samat s tím, že Nougat obsahuje oproti předchozí verzi platformy více než 250 významných změn, z nichž uživatele asi nejvíce bude zajímat možnost současného spuštění dvou aplikací (včetně možnosti změny velikosti okna).

Android Nougat

K dispozici je také funkce přímé odpovědi pro reakci na oznámení (notifikaci), aniž byste museli otevírat příslušnou aplikaci, nebo „rychlé přepnutí“ (Quick Switch) pro přechod mezi dvěma naposledy otevřenými aplikacemi (něco na způsob kombinace kláves Alt + Tab ve Windows).

Někoho systém naláká i na 72 nových emoji či na funkci Doze on the Go šetřící baterii ve chvílích, kdy jste na cestách a nemáte přístup k elektrické zásuvce. K novinkám se řadí také podpora Vulkan API či platformy Googlu pro virtuální realitu s názvem Daydream.

Android 7.0 Nougat se k uživatelům dostává ve formě OTA aktualizace (over-the-air, tedy vzduchem), a to konkrétně na zařízení Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus Player, Pixel C a General Mobile 4G (Android One). Proces aktualizací může trvat i několik týdnů, takže vlastníci některého ze zařízení v seznamu nemusejí být nervózní, jestliže jim hned dnes nevyskočí oznámení, že mohou začít instalovat.

Zdroj: Techspot

Našli jste v článku chybu?