Hlavní navigace

Google vylepšuje své vyhledávací nástroje

14. 5. 2009

Sdílet

Google usnadňuje uživatelům vyhledávání

 

„Jak se zvyšují nároky lidí na vyhledávání informací, problémy řešené našimi vývojáři se stávají stále komplexnějšími," říká na oficiálním blogu Marissa Mayer, viceprezidentka oddělení vyhledávacích nástrojů Google . Dále dodala, že Google chce i nadále zůstat vyhledávací špičkou, a proto připravuje pro své uživatele stále kvalitnější nástroje, jež jim mají výrazně usnadnit jejich internetový život.

 

Jedním z nich je změna nastavení vyhledávání, kde lze nyní užít novou sadu nástrojů, jež vám ušetří čas při hledání informací. Změna spočívá v přidání možnosti specifikace zobrazení výsledků vyhledávání, které budou následně mnohem více vyhovovat vašim požadavkům. Když budete například hledat příspěvky na fórech o určitém výrobku a zajímat vás budou především ty nejnovější, Google vám je nyní poměrně přesně najde.

 

Novinkou je také přidání dodatečných informací o nalezených stránkách, kde se nyní bude zobrazovat několik informací o výsledku hledání. Když budete například hledat hotel, nezobrazí se vám pouze názvy jednotlivých ubytovacích zařízení a jejich lokace, ale i cenové rozpětí jejich služeb, počet hvězdiček udělených uživateli a počet jejich referencí na ubytování v daném hotelu.


Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).