Hlavní navigace

Google vydal aplikaci YouTube pro iOS ještě před uvedením nového iPhone 5

Sdílet

Jan Bednařík 12. 9. 2012

Společnost Apple dnes dle očekávání uvedla nový model svého populárního smartphonu iPhone. Během postupného rozchodu se společností Google však Apple začal upouštět od nástrojů svého rivala, které dřívější verze iOS běžně integrovaly. Jedná se především o mapový systém Google Maps, který Apple nahradil za vlastní navigaci, a aplikaci YouTube pro prohlížení streamovaných videí, kterýžto nástroj Apple z nového iOS 6 také zcela vypustil.

Google však v úterý na online obchodu s aplikacemi App Store zveřejnil samostatnou aplikaci YouTube, kterou si uživatelé mohou zdarma stáhnout do svých zařízení. Pro Google je důležité, aby uživatelé nového iPhonu na jeho službu nezanevřeli, neboť ze statistik vyplývá, že čím dál tím více uživatelů prohlíží streamovaná videa právě přes svá mobilní zařízení. Vzhledem obrovské popularitě iPhonu by tak Google přišel o značnou část své virtuální klientely.

Na všem zlém něco dobrého, aplikace YouTube sice není do iOS 6 integrována, nicméně samostatná aplikace nabídne přístup také k videím, k nimž se uživatelé kvůli zakázanému zobrazení reklamy dříve nedostali. Jak uvedl technologický server Cnet, uživatelé tak například do vyhledávače vypsali heslo „Lady Gaga“, avšak aplikace nenašla žádné výsledky. K podobné nepříjemnosti by s novou aplikací již nemělo dojít.

Co aplikaci čeká dále? Google naznačil, že chystá verzi také pro iPad. Na YouTube by se navíc v budoucnu měly objevit placené filmy a seriály, které by si mohli uživatelé zakoupit skrze Google Play. I tento přístup by měla aplikace YouTube pro iOS v budoucnu nabídnout.

 

Zdroj: News.cnet.comAppleinsider.com

Našli jste v článku chybu?