Hlavní navigace

Google včera vypadal jako Bing, uživatele to vyděsilo

Sdílet

Adam Šoltys 11. 6. 2010

Google včera na několik hodin umístil na pozadí svého vyhledávače fotografii, která mnoho uživatelů zmátla. Pokud k vyhledávání Google používáte, určitě jste si ji včera všimli. Bylo totiž velmi těžké ji ignorovat.

Ne každému se tato změna designu "a la Bing" líbila a řadu uživatelů vyděsilo, že by tak Google mohl vypadat napořád, čímž by ztratil svůj nádech absolutní jednoduchosti. Google však z vyhledávače fotografii po několika hodinách stáhl a uvedl, že šlo jen o určitý typ reklamy na nově zpřístupněnou možnost přizpůsobení vyhledávače, která spočívá v umístění vlastních fotografií na jeho pozadí. Podle původního plánu se měla na hlavní stránce vyhledávače zároveň objevit zpráva vysvětlující jeho přechodný design. Kvůli technické chybě se ale umístit "varování" nepodařilo.

Změna pozadí vyhledávače se stala okamžitě jedním z témat dne na společenských sítích. Reakce na změnu pozadí byly ale většinou negativní, na což Google reagoval stažením fotografie a vydáním vysvětlujícího prohlášení na svém blogu.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).