Hlavní navigace

Na Google TV pracuje Intel i Sony

19. 3. 2010

Sdílet

Na Google TV pracuje Intel i Sony

 

Podle listu New York Times společnosti Google, Intel a Sony spolupracují na tzv. projektu Google TV, který by měl přinést internetový obsah do televize pomocí set top boxů nebo speciálně upravených televizorů.

Díky spolupráci bude Google moci vybrat více peněz od inzerentů, Sony zase získá televizory s funkcí rozšířeného připojení k internetu. Hardware, který funkci celé "Google TV" zajistí, bude poháněn procesory Atom od Intelu. Příslušenství (tj. především ovladač) k celému systému pak bude dodávat Logitech. Google TV poběží na mobilním operačním systému Android a jako prohlížeč bude použit samozřejmě jeho Chrome. Celá platforma bude otevřena i dalším vývojářům, neboť Google plánuje vydání SDK.

Na další vývojáře Google přímo spoléhá - měli by totiž tvořit aplikace, které si uživatelé budou moci stahovat. Podle NYT společnosti na celém projektu pracují již několik měsíců. Ani jedna z firem se k projektu nechtěla vyjádřit. "Google chce být všude, kde je internet, aby tam mohl umístit své reklamy," řekl pro NYT člověk, který je s celým projektem obeznámen. A je pravdou, že televize hraje v životech většiny lidí stále velkou roli. Bude tak zajímavé sledovat, s čím konkrétně Google přijde.

Zdroj: DailyTech

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).