Hlavní navigace

Vyberte, co má Google v rámci StreetView vyfotit

25. 6. 2009

Sdílet

Vyberte, co má Google v rámci StreetView vyfotit

 

Česká republika se nedávno stala další zemí, kde se objevila služba StreetView. Speciální auta s kamerou vyjela do pražských ulic, aby je fotograficky zdokumentovala. To už se pravděpodobně takřka podařilo, a tak Google hledá nová místa, jimž by ve fotografování přisoudil prioritu.

A rozhodl se proto oslovit české uživatele, aby si sám zvolili, co chtějí mít jako první nafoceno. Je to pravděpodobně i snaha o dobrou image služby, která jí dosud spíše chyběla, jelikož je považována za značný zásah do soukromí a kauzy s ní spojené se třeba ve Velké Británii či USA jen kupí.

V tomto případě ale nejde o to volit ulice či města, které budou příště nafoceny. Jedná se spíše o pamětihodnosti a zajímavá místa. Ta jsou rozdělena do pěti kategorií: 1. Hrady a zámky, 2. Moderní architektura, 3. Přírodní úkazy, 4. Historické památky a budovy a 5. Sportovní stadiony.

Do těch je možné přidávat vlastní tipy. Z těch pak Google vybere deset a předloží je veřejnému hlasování, z něhož vzejdou tři místa. Pro jejich zdokumentování využije Google nejen svých kamerových aut, ale i zvláštních tříkolek s kamerou. Ty se v České republice představí coby v jedné z prvních zemí. Jejich výhoda je, že se dostanou i do historických center.

Přidávat své tipy můžete na speciálně zřízené stránce.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).