Hlavní navigace

Google Street View se dostane všude. Po autě, tříkolce a sněžném skútru přichází krosna Trekker

Sdílet

Jan Bednařík 29. 6. 2013

Doposud Google své mapové podklady pro virtuální panoramatické prohlídky Street View pořizoval za pomocí speciálních automobilů, tříkolek, vozíčků a sněžných skútrů. Aby však mohl pořídit snímky z ještě obtížněji dostupných oblastí, připevnil kamerový systém k batohu tak, aby jej bylo možné nosit na zádech. Zařízení nazval Trekker a oslovuje nezávislé organizace, jež například spravují nějaký zajímavý přírodní objekt, který si přejí zanést do Google map. Může se jedna třeba o turistickou společnost, neziskovou nebo vládní organizaci, univerzity, výzkumné instituty apod.

Prvním partnerem Googlu, který si Trekker vyzkoušel na vlastní záda, byla soukromá nezisková organizace Hawaii Visitors and Convention Bureau zabývající se cestovním ruchem na Hawaii. Členové organizace prošli školením společnosti Google a sami poté za pomocí zařízení Trekker mapovali některá turisticky populární místa Havajských ostrovů.

Co se týká systému Trekker, zařízení běží na operačním systému Android a sestává z 15 objektivů nasměrovaných tak, aby bylo ze snímků možné vytvořit 360stupňové pohledy. Při chůzi pak zařízení pořizuje snímky každé 2,5 sekundy. Podívejte se také na demonstrační video „krosny“ Trekker.

 

Zdroj: Google-latlong.blogspot.cz

Našli jste v článku chybu?