Hlavní navigace

Google spustil online obchod s hudbou

Sdílet

Jan Bednařík 17. 11. 2011

Již minulý týden vypluly na povrch zvěsti, že se americká společnost Google chystá spustit vlastní online obchod s hudbou. Tyto informace se potvrdily na včerejší konferenci společnosti, kde Google představil ostrou verzi své cloudové služby Google Music a nový obchod s digitální hudbou. Již od května minulého roku mohli uživatelé bezplatně využívat beta verze hudební služby, která jim umožnila na internet nahrát až 20 000 skladeb a ty následně automaticky synchronizovat mezi různými zařízeními. Tuto možnost Google zachoval a doplnil ji právě o možnost online nákupu skladeb.

Jak společnost uvádí na svém oficiálním blogu, Google Music uživatelům umožňuje strávit více času posloucháním hudby namísto správy playlistů, knihoven alb apod. Díky automatické synchronizaci napříč všemi podporovanými zařízeními budete mít svou hudbu vždy k dispozici a kromě online přístupu lze vybraná alba poslouchat i offline. Google službu navíc propojil se svou sociální sítí Google+, aby uživatelé mohli jednoduše sdílet hudební zážitky.

Samotný obchod s hudbou působí velmi lákavě a odvažujeme se tvrdit, že možnost snadného nákupu digitální hudby z pohodlí domova by jistě snížila výskyt hudebního pirátství. Bohužel je online obchod zatím dostupný pouze pro americké obyvatele.

google music cr

Kromě ostré verze Google Music společnost dále spustila tzv. Artist hub, síť určenou pro umělce, již se chtějí prezentovat veřejnosti a nabídnout k zakoupení své nahrávky.

 

Úvodní foto: ©U.P.images - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?