Hlavní navigace

Google spouští obchod s aplikacemi Google Apps Marketplace

10. 3. 2010

Sdílet

Google Apps Marketplace startuje

Google spouští nový internetový obchod Google Apps Marketplace, kde mohou vývojářské společnosti nabízet uživatelům Google Apps dodatečné aplikace, které mohou jejich práci vylepšit, zefektivnit či alespoň zpestřit.

Nová webová služba je určena pro lidi pracovně využívající Gmail, Google Docs, Google Sites a Google Calendar. Prozatím na Google Apps Marketplace umístilo své aplikace na padesát softwarových společností jako je NetSuite, Skytap či Zoho. Platit se za aplikace bude prostřednictvím systému Intuit Online vyvíjeného firmou Intuit.

"Očekáváme, že spuštění online tržiště výrazně pomůže celosvětovému přijetí Google Apps a také k distribuci aplikací našich obchodních partnerů," řekl produktový manažer Googlu Chris Vander Mey a dodal, že hodlá přivést všech 25 miliónů uživatelů Google Apps k aplikacím partnerských společností.

Obdobný server již Google provozuje pod názvem Solutions Marketplace. Zde jsou představeny aplikace a profesionální služby třetích stran, které doplňují Google Apps a další produkty Googlu určené pro firmy. Solutions Marketplace však prozatím nefunguje jako e-commerce služba. Když si totiž uživatel vybere některou z nabízených aplikací, musí přímo kontaktovat jejího prodejce prostřednictvím jeho webových stránek či telefonu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).