Hlavní navigace

Google sleduje uživatele Androidu i bez sdílené polohy

21. 11. 2017

Sdílet

Podle vyšetřování portálu Quartz pak telefony běžící na Androidu sledují uživatele nejen tehdy, když je funkce sledování vypnuta, ale zároveň „vědí“, kde se nacházíte, i v případě, že jste v poslední době nepoužili žádnou aplikaci a nemáte v nich vloženou SIM kartu!

Ve zprávě se uvádí, že zařízení s Androidem sbírají adresy okolních mobilních vysílačů (BTS) a zjištěná data odesílají Googlu od počátku tohoto roku. Dané adresy jsou zahrnuty v rámci informací, které Google využívá k řízení notifikací a zpráv. Společnost potvrdila, že takovou praktiku využívá, nicméně ke konci listopadu se s ní chystá skoncovat.

„V lednu letošního roku jsme začali zkoušet využívat kódy Cell ID jako další signál, který má pomoci zlepšit rychlost a výkon dodávky zpráv,“ řekl mluvčí Googlu. „Cell ID jsme nicméně nikdy nezahrnovali do našeho síťového synchronizačního systému, takže tato data byla okamžitě smazána, a aktualizovali jsme jej tak, aby už Cell ID nepožadoval.“

Quartz poznamenává, že ačkoliv jediná BTS věž nemůže poskytnout přesnou lokaci zařízení, více věží dokáže vaše umístění triangulovat s přesností na čtvrt míle. Ačkoliv Google tvrdí, že získané informace nijak nevyužívá, pravděpodobně to příliš neuspokojí ty uživatele, kteří měli za to, že prostá deaktivace lokalizační funkce stačí k tomu, aby o nich Google nevěděl.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).