Hlavní navigace

Google slaví další úspěch, stažení 10 miliard aplikací z Android Marketu

Sdílet

Adam Kencki 10. 12. 2011

Google doplňuje informace o stahování aplikací dalším zajímavým číslem. Podle statistik totiž rychlost stahování aplikací z Android Marketu dosáhla jedné miliardy stažení měsíčně. Někteří analytici ovšem Googlu vytýkají kvalitu některých programů. Podle průzkumů Google se rychlost stahování aplikací výrazně zvýšila. K dosažení první miliardy aplikací bylo zapotřebí 22 měsíců, ovšem desáté miliardě stačil pouhý jeden měsíc. Informoval o tom sesterský magazín Smart World.

Nabízí se jednoznačné srovnání s Applem. První miliardu aplikací se příznivcům nakousnutých jablíček podařilo pokořit za měsíců devět, nicméně tempo stahování nových aplikací neroste tak rychle jako u Androidu. Odborníci odhadují, že by se Googlu mohlo podařit Apple předstihnout v první polovině roku 2012, kdy Google plánuje dosáhnout na 15 miliard stažených aplikací.

android market growth

Podle Geoffa Blabera z CSS Insight bude pro Google obtížné při tak rychle se zvyšujícím množství programů vyfiltrovat zákazníkům skutečně užitečný software. „Jedná se o problém jak pro spotřebitele, tak pro vývojáře, který ovšem zároveň představuje vynikající příležitost pro kohokoli, kdo přijde se řešením,“ uvedl Blaber.

Operační sytém Android se stal nejpoužívanější mobilní platformou počátkem roku 2011, kdy se mu podařilo pokořit systém Symbian, za kterým stojí Nokia. Příčku deseti miliard stažených aplikací se Googlu podařilo dosáhnout mimo jiné díky úspěchu tabletu Kindle Fire, který se velmi rychle stal druhým nejprodávanějším tabletem na trhu, a to i přes svůj relativně pozdní nástup.

Oslava tohoto velkého milníku potrvá jak jinak než deset dní, v rámci tohoto úspěchu Googlu můžete pro svá zařízení se systémem Android zakoupit vybrané aplikace se slevou až 90 %. Mezi vybranými aplikacemi najdete například Asphlat 6 HD, Mincecraft, Endomondo Sports Tracker Pro či Swiftkey X.

Analytička společnosti Gartner si o úspěchu Google myslí své: „Počet stažených aplikací je dobrý pro reklamu a sledování trhu, nicméně mnohem důležitější je kvalita nabízených aplikací a zde vidím nejvýraznější rozdíl mezi Apple Store a Android Market.“


Zdroj: BBC

Našli jste v článku chybu?