Hlavní navigace

Google+ se otevírá široké veřejnosti a přidává nové funkce

21. 9. 2011

Sdílet

Zatím stále nejsme s testováním u konce, ale díky dosud provedeným vylepšením jsme připraveni přesunout se do fáze beta,“ uvedl na blogu Vic Gundotra, viceprezident sociálních projektů společnosti Google. Ke službě Google+ se tak nyní může připojit kdykoliv starší 18 let, pozvánky již nejsou třeba.

Scházejte se hromadně a vyhledávejte

Zpřístupnění veřejnosti pak doprovodilo několik vylepšení týkajících se funkce Setkání (Hangouts). Ta umožňuje lidem chatovat tváří v tvář prostřednictvím videohovorů, kterých se díky vylepšení Setkáni On Air (Hangouts On Air) může přímo účastnit až dalších devět lidí. Neomezený počet uživatelů pak může videohovor sledovat. Funkce Setkání byla zpřístupněna rovněž pro uživatele smartphonů s Androidem, zanedlouho by se měli dočkat také majitelé zařízení s iOS. S cílem umožnit vývojářům vytváření aplikací a her pro Setkání pak došlo k uvolnění základního vývojářského prostředí Setkání API (Hangouts API).

Přibyly také čtyři extra úrovně interakce, tzv. Setkání extra (Hangouts with extras). Zahrnují mezi všemi zúčastněnými možnost sdílení obrazovky (Screensharing), nástroj Sketchpad pro společné malování, vytváření kreseb nebo sdílení poznámek, sdílení Google dokumentů umožňující během hovoru psát, plánovat nebo cokoli prezentovat a nakonec příležitost veřejně diskutovat s ostatními uživatele Google+ prostřednictvím Pojmenovaných setkání (Named Hangouts).

Dalším vítaným vylepšením se stalo zavedení vyhledávání. Google nyní umožňuje uživatelům Google+ vyhledávat nejen v profilech, ale také prohledávat veškerý relevantní obsah, ke kterému má daný uživatel na Google+ oprávnění.

f8 klepe na dveře

Novinky přicházejí těsně před vývojářskou konferencí společnosti Facebook, která nese název f8 a je naplánována již na zítřejší den, tedy čtvrtek 22. září. I když je Google+ na poli sociálních sítí prozatím stále „zelenáčem“, daří se mu v počtu uživatelů nabírat rychlý spád. Jistě proto bude zajímavé sledovat, jaké novinky či dokonce trumfy vytasí Facebook z rukávu a jaký budou mít na Google+ dopad.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).