Hlavní navigace

Google Reader končí, uživatelé truchlí, Feedly se raduje

Sdílet

Gregg Keizer 2. 4. 2013

Z nadcházejícího konce RSS čtečky Google Reader těží konkurenční služby. Kalifornská společnost Feedly na svém blogu oznámila, že od 13. března, kdy Google oficiálně oznámil plánované zastavení Readeru, začalo její stejnojmennou službu využívat přes 3 miliony nových uživatelů. Dle tvrzení představitelů Feedly zůstanou základní funkce bezplatné, avšak vzhledem k náhlému zájmu o RSS čtečku spustí v příštím roce společnost i placenou Premium variantu.

„Vždy bude k dispozici bezplatná verze Feedly,“ slibuje Cyril Moutran, spoluzakladatel společnosti. „Od významné části našich uživatelů jsme se však dozvěděli, že by byly ochotni za Feedly platit. Naši službu milují a chtějí mít jistotu, že bude k dispozici i v budoucnu.“ Jedná se o poměrně významné tvrzení, neboť si Google za zrušení čtečky Reader vysloužil pořádnou vlnu kritiky, u placené služby však její zrušení zřejmě příliš nehrozí.

Společnost Feedly včera současně představila aktualizované verze mobilní aplikace pro iOS a Android. Honosí se novým vyhledávacím jádrem, jež má být rychlejší a procházet přes 50 milionů zdrojů, podporou nových dotykových gest, snazšího sdílení, nebo novinkou nazvanou jako „produktivní čtení“, jež zvýrazní novinky ze zdrojů uživateli označených jako „must read“.

Pro uživatele Google Reader, již plánují na Feedly přejít, připravila společnost několik tipů, jak přenést svá data a jak si Feedly přizpůsobit tak, aby mohli co nejrychleji začít služby RSS opět efektivně využívat.

 

Zdroj: IDG News Service, Blog.feedly.com

Našli jste v článku chybu?