Hlavní navigace

Google příští týden údajně spustí svůj hudební e-shop

Sdílet

Jiří Paleček 12. 11. 2011

Na spuštění hudebního e-shopu odkazují pozvánky, které začali v pátek dostávat do svých e-mailových schránek vybraní novináři. Google již spustil v květnu tohoto roku betaverzi své cloudové hudební služby Google Music, která uživatelům umožňuje nahrát na cloud až 20 000 skladeb a streamovat je na různá zařízení. Zvěsti o tom, že Google plánuje spustit také svůj hudební obchod, který by tuto cloudovou službu doplňoval, se začaly objevovat v uplynulých týdnech. Analytici očekávají, že nový e-shop bude propojený se sociální sítí Googlu s názvem Google+.

Je možné, že Google umožní uživatelům Google+ poslouchat skladby, které na tuto síť umístí jejich přátelé, zcela zdarma. Hudební obchod Googlu by byl nepříjemný jak pro Facebook, tak pro Apple. Facebook nyní úzce spolupracuje s hudební službou Spotify a umožňuje uživatelům sdílet playlisty nebo doporučovat písničky.

Apple pak plánuje v blízké budoucnosti spustit službu s názvem iTunes Match, která bude spolupracovat s nedávno představenou cloudovou službou iCloud. iTunes Match by měl procházet hudební knihovnu uživatele v iTunes a přiřazovat k ní hudbu na iCloudu - jinými slovy, uživatelé by nemuseli stovky či tisíce skladeb, které mají nahrány na iTunes, manuálně uploadovat na iCloud a přesto by k nim měli přístup odkudkoli.


Úvodní foto: © Hanik - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?